Zdrowe słodycze dla dzieci

Dzieci uwielbiają słodycze. Argumenty, że są one niezdrowe i psują zęby, do nich nie trafiają, tym bardziej, że słodkie żelki czy lizaki reklamują ulubieni ich bohaterowie bajek. Wszystkie agencje reklamowe na całym świecie prześcigają się w pomysłach na kolorowe opakowania czy zachęcające hasła reklamowe, tak aby przyciągnąć małych klientów. Niestety duże ilości cukru powodują negatywne konsekwencje zdrowotne, takie jak brak koncentracji, nadpobudliwość otyłość czy cukrzycę.

Co zamiast cukru?
Rodzice, którzy dbają o zdrowy rozwój dzieci, stają przed dylematem czy mogą całkiem pozbawić swoich synów i córek smaku, który jest nieodłącznym atrybutem dzieciństwa. Okazuje się jednak, że tradycyjne słodycze można zastąpić przekąskami, które bardzo dobrze smakują, a jednocześnie są zdrowe.
Cukierki mogą z powodzeniem zostać zastąpione przez suszone owoce. Dzieci pokochają ich słodki smak, a zapakowane w małe torebki będą zdrowym i smacznym uzupełnieniem drugiego śniadania. Owoce suszone zawierają wiele cennych witam i błonnik, który jest niezbędny do prawidłowej przemiany materii. Nie ma nic lepszego niż domowe ciastka czy batoniki orkiszowe czy owsiane. Są smaczne, odżywcze i nie zawierają pustych kalorii. W zależności od upodobań można do nich dodać ziarenka słonecznika czy żurawiny lub kawałki gorzkiej czekolady. Nie wolno bowiem całkowicie rezygnować z podawania dzieciom czekolady, która jest bogata w magnez. Ponadto czas spędzony na ich pieczeniu, może być dobrym sposobem na budowanie rodzinnych relacji.
Alternatywą dla słodyczy są owoce. Dzieci pokochają ich smak, a wyraziste kolory zachęcają do skosztowania. Można podać je dzieciom w tradycyjnej formie, jak i w postaci sałatek. Owoce są niezastąpionym źródłem rożnego rodzaju witamin, w tym witaminy C.

Dobrym pomysłem na podwieczorek są wszelkiego rodzaju domowe desery, takie jak budynie czy galaretki. Na pewno popularnością będą cieszyły się wszelkiego rodzaju musy, które zamrożone mogą zastąpić, tak bardzo lubiane przez dzieci lody.