Pułapki diety pudełkowej

Catering dietetyczny czy dieta pudełkowa to hasła, które słyszymy coraz częściej. Na co dzień nie mamy przecież czasu na samodzielne gotowanie, z pomocą przychodzi nam więc usługa cateringu. Jak dobrze wybrać firmę cateringową i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim najpierw należy spotkać się z przedstawicielem firmy, której usługami jesteśmy zainteresowani. Dietetyk, czasem też dobrze przeszkolony pracownik przeprowadza z nami rozmowę, podczas której zbiera informacje na temat naszej wagi, a także celów diety. Trzeba bowiem podkreślić, że dieta pudełkowa może być stosowana w celu zrzucenia zbędnych kilogramów. Dietetyk dobiera odpowiednio zbilansowaną dietę i już następnego dnia możemy cieszyć się posiłkami. Na co jednak trzeba uważać? Przede wszystkim na cenę. Koszt standardowej usługi cateringowej to 50-76 zł dziennie. Jeśli zauważymy, że jakaś firma oferuje niższe ceny swoich usług, sprawdźmy najpierw ich jakość.

Jedzenie to delikatny temat, bardzo łatwo można sobie zaszkodzić. Niska cena raczej nie idzie w parze z wysoką jakością, warto więc zwrócić na to uwagę. Czasem ludzie uważają, że 50 zł na dzień to zbyt dużo. Gdybyśmy jednak policzyli koszt przygotowania pełnowartościowego obiadu, doliczając do tego nasz stracony czas to zorientujemy się, że czasami więcej wydajemy w kawiarni. Trzeba też zwrócić uwagę na to, co dostajemy w ramach diety pudełkowej. Powinny być to przemyślane, zbilansowane posiłki, a nie kilka tanich produktów, które pewnie każdy z nas ma we własnej kuchni. W wielu firmach przed podjęciem decyzji o stałym korzystaniu z usługi cateringu można zamówić zestaw testowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Trzeba pamiętać również o tym, by nie podjadać pomiędzy posiłkami, szczególnie jeśli celem diety pudełkowej jest schudnięcie. To prawdziwe marnowanie pieniędzy. Dieta zadziała tylko wówczas, gdy będziemy się do niej stosować w pełni i nie będziemy oszukiwać samych siebie, licząc na cud. Cuda się nie zdarzają, a do pięknej sylwetki trzeba włożyć trochę wysiłku.