Dieta pudełkowa – wady i zalety

Coraz więcej osób rozumie znaczenie, jakie ma zdrowy tryb życia. Jednocześnie nie każdy ma czas na samodzielne gotowanie. Rosnącą popularnością cieszą się oferty tak zwanej diety pudełkowej. Codzienne dostawy gotowych posiłków to wygodne rozwiązanie dla zapracowanych.

Catering dietetyczny – zalety

Gotowanie jest dosyć czasochłonne, zwłaszcza kiedy zależy nam na przygotowywaniu smacznych i urozmaiconych dań. Jeśli chcemy, żeby nasza dieta była zdrowa, musimy również poświęcić czas na odpowiednie komponowanie posiłków, właściwe dobieranie produktów i liczenie kalorii. Dieta pudełkowa jest w takiej sytuacji ogromnym ułatwieniem. Każdego dnia dostaniemy do domu gotowe posiłki – śniadanie, obiad i kolację o określonej z góry kaloryczności. Dania będą urozmaicone i jednocześnie przygotowane ze zdrowych produktów.

Na rynku działa dużo firm dostarczających catering dietetyczny, a ich oferta jest coraz bogatsza. Dostępna jest na przykład dieta bezglutenowa i wegetariańska. Można zamówić określoną liczbę posiłków w ciągu dnia, a także zrezygnować z cateringu w czasie weekendów.

Wady diety pudełkowej

Dla wielu osób największą wadą cateringu dietetycznego jest cena. Niestety skorzystanie z takiej diety to dosyć duży wydatek. Nie da się ukryć, że samodzielne przygotowanie posiłków jest tańsze. Dieta pudełkowa jest więc przede wszystkim rozwiązaniem dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać i jednocześnie nie mają czasu na samodzielne gotowanie. Dieta pudełkowa nie sprawdzi się w przypadku osób, które dużo podróżują, ponieważ posiłki zazwyczaj zamawia się na kilka tygodni z góry. Problemy mogą mieć również osoby, cierpiące z powodu różnych alergii pokarmowych.

Korzystanie z cateringu dietetycznego to prosty sposób na jedzenie zdrowych, smacznych i dobrze zbilansowanych posiłków. Przyda się zapracowanym, sportowcom, a także osobom, które chcą schudnąć i nie mają czasu na samodzielne gotowanie.