Catering do zadań specjalnych, czyli wesele w plenerze

Wesele to dzień, który wyobrażamy sobie już na wiele lat przed jego planowaniem. Każdy chce, by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny, dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Dlatego wielu z nas decyduje się na nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich jest organizacja przyjęcia weselnego w plenerze. Czym różni się takie wesele i jakie trudności można napotkać podczas jego obsługi?

Każdy z nas zgodnie stwierdzi, że warunkiem udanego i niezapomnianego przyjęcia weselnego jest dobre jedzenie. Wydawać by się mogło, że to tylko jeden z wielu elementów przyjęcia, trudno jednak byłoby sobie wyobrazić wesele bez pyszności na stołach. O ile podczas wesela w sali czy lokalu weselnym sprawa jest prosta, bo zawsze znajduje się tam całe kulinarne zaplecze, o tyle podczas organizacji wesela w plenerze sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Catering musi przewidzieć, jakie trudności może napotkać podczas obsługi takiej imprezy. W zależności od tego, jakie kulinarne atrakcje przewidują Państwo Młodzi, trzeba wziąć pod uwagę możliwość nagłej zmiany pogody. Jeśli np. Państwo Młodzi wymarzyli sobie grilla czy ognisko, może okazać się, że pogoda te plany pokrzyżuje. Firma cateringowa musi być na taką okoliczność przygotowana np. poprzez posiadanie namiotów czy plandek, który ochronią grilla przed deszczem.

Wybierając firmę cateringową na wesele w plenerze, należy również sprawdzić, czy firma ta posiada odpowiednie zaplecze kulinarne, czy będzie w stanie obsłużyć tak dużą ilość gości w warunkach innych niż lokal. To bardzo ważne, bo do zadań firmy cateringowej należy nie tylko przygotowanie posiłków, ale też ich przechowywanie, a także podawanie. To kompleksowa usługa, która musi być świadczona w pełni profesjonalnie. Trzeba oczywiście pamiętać o odpowiednio wczesnym ustaleniu dokładnego menu i godzin podawania posiłków, by podczas samego przyjęcia nie musieć już się o to martwić i móc cieszyć się wymarzonym dniem.

Wesele w plenerze to doskonały sposób na organizację niezapomnianego wesela, a pyszne jedzenie podkreśli tę wspaniałą uroczystość.