Catering dietetyczny – zdrowie, czy moda?

Catering dietetyczny to hasło, które coraz częściej słyszymy w mediach. Co właściwie oznacza? Catering dietetyczny to usługa, polegająca na dostarczaniu posiłków pod wskazany adres każdego dnia. Posiłki te są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta, na podstawie rozmowy z dietetykiem ustalane jest odpowiednio zbilansowane menu. Dla kogo taka opcja może okazać się przydatna?

Na pewno dla osób, które chcą schudnąć lub dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, a nie potrafią lub nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków samodzielnie. Obecnie dieta pudełkowa jest coraz bardziej popularna , nasuwa się więc pytanie, czy jest to spowodowane chwilową moda i trendem, czy może jednak dbałością o zdrowie? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Nie ulega jednak wątpliwości, że dieta pudełkowa jest zdrowym rozwiązaniem, o ile klient rzeczywiście poza dostarczanymi przez catering posiłkami nie podjada innych przekąsek. Wówczas rzeczywiście dostarcza się organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Jeśli jednak oprócz posiłków dostarczanych do domu sięgamy pomiędzy nimi po różnorodne, pozornie niegroźne przekąski, dieta pudełkowa nie ma żadnego sensu. Osoby, które tak postępują najczęściej decydują się na catering dietetyczny z powodu braku czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu. Dotyczy to przede wszystkim osób dużo pracujących.

Dużą zaletą cateringu dietetycznego jest fakt, że menu dostosowywane jest do klienta przez profesjonalnego dietetyka, dlatego możemy mieć pewność, że sposób takiego żywienia jest w pełni zdrowy i przemyślany. Nieco inne menu będzie dostosowane do osoby, która chce zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, a inne dla osoby, która po prostu chce zadbać o swój zdrowy sposób żywienia i dobrą formę. Tak czy inaczej, catering dietetyczny to oszczędność czasu i pieniędzy, bowiem wbrew pozorom usługa ta wcale nie jest kosztowna, a wiele firm oferuje jednorazowe posiłki próbne zupełnie za darmo. Catering dietetyczny jest usługą coraz bardziej popularną, nie tylko w wielkich miastach, ale coraz częściej również w niewielkich miasteczkach.